# znaczek 41


* * *


 

 

O ruttka

Szczęśliwa żona od 24 lat, mama czwórki dzieci, w tym dwójki dorosłych. Poszukiwaczka skarbów w codzienności, zakochana w Bogu i oddana Maryi. Zapatrzona w biblijną Rut - wierną aż do bólu i umiejącą zbierać z pól te kłosy, które przeoczyli inni. Kochająca poezję, książki, muzykę, rośliny, malowanie i piękno w każdej postaci.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na # znaczek 41

 1. Alicja M.M. pisze:

  Cudne pytanie prosto z mostu!
  Ale niestety, wielu chrześcijan solidnie pracowało i pewnie nadal pracuje nad utrwaleniem się wyobrażenia „nudnego Boga”. Choćby obrazy nieznośnie statycznej niebiańskiej szczęśliwości…

 2. ruttka pisze:

  Myślę Alicjo, że trudno będzie nam się wymówić tym, że ktoś z ludzi pokazał nam Boga jako nudnego i nieatrakcyjnego:) Bóg powie wtedy: Dałem ci tyle okazji poznania mnie osobiście, dlaczego nie chciałeś zbudować ze Mną relacji i sam przekonać się jaki Jestem naprawdę?

  • Alicja M.M. pisze:

   Jest taka przejmująca powieść Mauriaca, „Kłębowisko żmij”, którą można czytać jako niemalże satyrę na straszną rodzinę. Ale zarazem jest to powieść o Bogu, który daje znaki obecności; o przebłyskach miłości, światła, które wdzierają się w mroczny ludzki świat… i nie są dostrzegane, wręcz są wypierane, wyrzucane z pamięci, zagłuszane.
   Zatem tak, niestety tak też jest. Ale jednak nie widziałabym w tym usprawiedliwienia dla tych, którzy „robią Bogu zły PR”.

 3. ruttka pisze:

  a tym tematem znośnej lub nieznośnej statyczności niebiańskiej pobudziłam mnie do refleksji;) może o tym napiszę wkrótce.

 4. ruttka pisze:

  pobudziłaś:)

 5. Mama trojeczki pisze:

  Ktos kto stworzył tak cudną kolorową porę roku jak jesień nie może byc nudny. Nie ma mowy🍁🍁🍁🤷‍♀️

 6. ruttka pisze:

  a już gdy stwarzal polską złotą jesień, wzbił się na wyżyny geniuszu stwórczego:) 🍂🍁🌻

 7. ruttka pisze:

  my z Lalcią nazywamy to „prześcieradełka krasnali” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *