węgielki

 

 

I powstały dwie kolejne róże różańcowe🌹🌹, tym razem rodziców za dzieci.

Wczoraj byłam też na mszy z okazji rocznicy powstania trzech róż żon za mężów🌹🌹🌹

I – jakby w prezencie dla nas wszystkich znalazłam – piękny fragment listu pewnego zakonnika do Pauliny Jaricot, która jako pierwsza zakładała koła żywego różańca.

Jezuita, o. Henri Ramiere do Pauliny Jaricot pisał, że koła: „składają się z ludzi dobrych, średnich i takich, którzy mają tylko dobrą wolę (…). Piętnaście węgli: jeden płonie, trzy lub cztery tlą się zaledwie, a pozostałe są zimne. Ale zbierzcie je razem, a wybuchną ogniem! Oto właściwy charakter twojego Żywego Różańca”.

To była też odpowiedź na moje myśli, że nie płonę, lecz tylko troszeczkę się żarzę. Odpowiedź bardzo pocieszająca:)

Tak więc jesteśmy węgielkami, teraz już 20toma w każdej róży. Jeśli jeden niedomaga lub gaśnie, inne go ogrzewają i płoną podwójnym ogniem aż gasnący się rozgrzeje.

To łaska być wspólnotą.

O ruttka

Szczęśliwa żona od 24 lat, mama czwórki dzieci, w tym dwójki dorosłych. Poszukiwaczka skarbów w codzienności, zakochana w Bogu i oddana Maryi. Zapatrzona w biblijną Rut - wierną aż do bólu i umiejącą zbierać z pól te kłosy, które przeoczyli inni. Kochająca poezję, książki, muzykę, rośliny, malowanie i piękno w każdej postaci.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na węgielki

 1. Alicja M.M. pisze:

  Dobrze być węgielkiem… a żeby żar nie przygasł, potrzeba, by jeszcze ktoś delikatnie w tę garstkę dmuchał. I chyba też w tym rzecz, że oprócz dwudziestu węgielków jest ten Ktoś!

 2. ruttka pisze:

  bez tego Kogoś nikt z nas by nie płonął, ani nie żarzył się❤️

 3. Agata pisze:

  Dziś właśnie myślałam o tym, że moją motywacją – oprócz rzecz jasna dzieci – jest to, że ktoś liczy na to i wierzy, że odmówię swoją cząstkę…

 4. ruttka pisze:

  Tak Agato, do rzeczywiście duża motywacja🌹

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *